Ziema, rudens un pavasara pirmie mēneši ir laiks, kad telpu apsilde ir aktuāla jebkur pasaulē. Iespējas telpu sildīšanai mūsdienās ir daudz un dažādas – gan vecās labās krāsnis, gan apkures katli, ar elektrību darbināmi kondicionieri, sildītāji, dažādas portatīvas ierīces, utt. Pirms apkures veida izvēles, jāsaprot, kas ir vispiemērotākais konkrētajām telpām. Dzīvokļos noteikti tie būs radiatori ar pieslēgtu centrālo apkuri, taču privātmāju iedzīvotājiem ir dažādas iespējas, no kurām populārākie būs apkures katli, taču netrūkst cilvēku, kas vēlas uzturēt un pieturēties pie tradicionālām vērtībām – krāsnīm(ielūkojies šeit – https://www.tulikivi.lv/). Ziepjakmens krāsnis un kamīni pamazām aizstāj tradicionālās podiņu krāsnis, jo tās ir viegli uzstādīt, viegli kopt un nodrošina lielisku siltuma uzturēšanu jebkurā telpā.

VAI ZIEPJAKMENS KRĀSNS IEDERĒSIES MANĀS MĀJĀS?

Kamīns un krāsns, pavisam noteikti, telpai spēj piešķirt patīkamāku gaisotni un veicināt pozitīvas emocijas. Stūra kamīns, novietots telpas stūrī, klusām pilda savu funkciju, kamēr caur plašajām stikla durtiņām varat vērot degošās pagales. Dažāda veida dizaini un krāsas nodrošina iespēju šāda veida kamīnkrāsnis pielāgot jebkāda veida interjeram. Protams, iespējams arī veikt individuālus pasūtījumu arī ar dažādām papildus funkcijām, piemēram, malkas cepeškrāsni. Ziepjakmens, no kā tiek veidotas krāsns un kamīni, ir ļoti pateicīgs materiāls apstrādei un tam piemīt liela siltumnoturība.

SAUNU UN PIRTS KRĀSNIS

Atsevišķi tiek izdalītas saunas un pirts krāsnis. Mūsdienās ir iespējams izvēlēties tādas pirts krāsnis, kas pielāgojas telpai, nevis otrādi. Piemēram, ja pirts telpa atrodas uzreiz aiz sienas pirts priekštelpai, kas nereti tiek izmantota kā atpūtas un sarunu zona dažādos saviesīgos pasākumos, tad, lai nošautu divus zaķus ar vienu šāvienu, iespējams izbūvēt pirts krāsni, kas vienlaikus pilda arī kamīna funkciju pirts priekštelpā. Zināms, ka latviešiem un arī citām kultūrām pirts ir attīrīšanās un relaksācijas vieta, tādēļ daudzi pirtis un saunas izvēlas kā atpūtas vietu. Pirts krāsnis iederēsies jebkāda stila telpās, jo parocīgais Skandināvu dizains tās padara askētiskas un neitrālas. Nevajag aizmirst par pareizu krāsns kopšanu.