Tagad loģistikas uzņēmumi piedāvā ne vienīgi tāda veida darbus, kā konteineru pārvadājumi, bet tajā pat brīdī tiek piedāvāti un vēl citi loģistikas pakalpojumi, kā piemēram,, apdrošināšanas un muitas, kā arī noliktavas pakalpojumi. Tas jau ir saistīts ar to, kad klients, vēršoties konkrēti pie attiecīgā kravu pārvadātāja, tas grib, tomēr, lai ir atrisināti visi jautājumi, kuri būs saistīti ar to produkcijas piegādāšanu līdz saņēmējam. Ņemot vērā to, ka gadās, kad prece nevar tikt piegādāta tajā pat brīdī, kā piemēram, ja prece tomēr ir nestandarta vai arī tas ir dēļ ceļa maršruta, tad krava tiek uzglabāta līdz pat brīdim, kad tiek organizēti kravas pārvadājumi. Tāpēc loģistikas speciālists neiztiek bez noliktavu pakalpojumiem, Tiks piedāvāti arī muitas pakalpojumi, ka brokeri. Kā arī, protams, svarīgs moments ir vēl kravas apdrošināšana, tādēļ, ka, pat nav būtiski vai ir izvēlēti konteineru pārvadājumi Latvijā vai, piemēram, starptautiskie kravu pārvadājumi, sūtījuma precei ir jābūt arī apdrošinātai.

Kravas auto vai lidmašīna, kādā veidā labāk pārvest preci?

Pasūtot tādu pakalpojumu klāstu piemēram, kā kravas pārvadājumi, neviens no mums var neaizdomāties konkrēti par to, kādā veidā krava tiek piegādāta noteiktajā vietā. Šodien loģistika tiešām ir ļoti attīstīta kā arī daudzveidīga, pie tam loģistikas uzņēmumi nodrošina dažādus preču piegādes variantus, sākot, piemēram, ar kravas auto un nonākot līdz jūras kravu pārvadājumiem. Visbiežāk, brīdī, kad prece tiks transportēta mazas teritorijas robežās, tiks pielietoti automašīnu kravas pārvadājumi, jo tur sūtītā prece būs nogādāta ar kravas auto izmantošanu. Šo variantu parasti izmanto, kad tiek īstenoti kravu pārvadājumi Latvijā(vairāk skatīt te – avio kravu pārvadājumi). Bet, gadījumā ja jāsaskaras ar tādu lietu kā starptautiskie kravu pārvadājumi, šajā gadījumā jau parādās nepieciešamība pēc daudz lielāka, nekā kravas auto. Interesanti, ka lielākoties ir izvēlēti tieši ūdens kravas pārvadājumi, jo tos izmantojot var pārvadāt ļoti dažādas preces, tie būs piedāvāti, tad, kad nepieciešami, piem., konteineru pārvadājumi. Bieži tiek pasūtīti arī gaisa transporta pakalpojumi, protams tas nenoliedzami ir dārgi, bet toties operatīvi. Visbeidzot tiek lietoti arī vilcienu kravu pārvadājumi, bet tam ir diezgan ierobežots maršruts.

Kravu pārvadājumi Latvijā un pasaulē – kur vērsties?

Eksperti iesaka pirms tam, kad noslēgt līgumu ar loģistikas speciālistu, pievērst uzmanību dažiem svarīgiem momentiem, kas būs saistīti tieši ar transportēšanas pakalpojumiem. Ir jāuzzina kādus konkrēti darbus piedāvā loģistikas uzņēmumi. Noteikti būtu jābūt nodrošinātiem apdrošināšanas pakalpojumiem. Kravas auto vadītājam ir jābūt viesiem nepieciešamajiem dokumentiem. Gadījumā ja kompānija darbojas tādā sfērā piemēram, kā starptautiskie pārvadājumi, loģistikas uzņēmumiem jābūt visām licencēm un pieredzei šajā jomā. Ir vērts uzzināt, kā loģistikas speciālists nodrošina komunikāciju ar kravas auto vai cita transporta vadītāju. Piemēram, kā tiks sekots līdzi kravai kā arī kādā veidā notiek piegāde.