Katram no mums ir nepieciešams darbs, lai nodrošinātu savas ikdienas pamatvajadzības. Darba piedāvājumu skaits ir proporcionāls darba meklētāju skaitam, vajag tikai meklēt. Labu darbu nevar iegūt negodīgā ceļā, tādēļ svarīgi pareizi noformēt visus nepieciešamos dokumentus un sniegt godīgu informāciju. Viens no labākajiem CV papildinājumiem ir motivācijas vēstule(spied te – cv paraugs). Daudzi darba meklēšanai izmanto internetu – sociālos tīklus un sludinājumu portālus.

CV UN MOTIVĀCIJAS VĒSTULES ANGĻU VALODĀ

Kādēļ darba devējiem ir svarīgi redzēt CV un motivācijas vēstules? Tās sniedz lielisku iespēju potenciālajam darba devējam pārliecināties par potenciālā darbinieka prasmēm un spējām. CV un motivācijas vēstuļu paraugi ir pieejami arī citās valodās, ja nepieciešams iekārtoties darbā ārpus Latvijas. Lai palielinātu iespēju iegūt vakanto vietu uzņēmumā, pareizi noformēts CV un korekta motivācijas vēstule var nākt tikai par labu.

KAS VAJADZĪGA, LAI VARĒTU STRĀDĀT CITĀ VALSTĪ?

Ja runājam par darbu ārzemēs, tad tas joprojām ir izplatīts nodarbinātības veids, par kuru interesējas darba meklētāji. Lielbritānija un Nīderlande labu laiku bija vienas no populārākajām izvēlēm darba meklētāju vidū, taču tagad līdera pozīcijas ieņem Skandināvija. Mūsdienās, par darba devēju un pašu vakanci nav grūti atrast visu vajadzīgo informāciju. Iepazīšanās ar darba devēju un vakanci ir obligāta, ja runa ir par darbu ārzemēs, tādā veidā mazinot riskus tikt apkrāptiem. Visa nepieciešamā dokumentācija, kas nepieciešama, lai iekārtotos darbā, parasti tiek kārtota no aģentūras vai nodarbinātības dienesta puses.