Vai, piemēram, pārvietojoties ar auto, Jums būs nozīmīga drošība un ērtums? Vienīgi pareizi izvēlētas auto riepas spēs palīdzēt šo visu nodrošināt. Kad tiek izvēlētas jaunas riepas, svarīgs faktors būs izprast, kādas riepas tomēr ir nepieciešamas – ziemas vai tomēr vasaras riepas. Vēl klāt sezonai, jau ir nozīmīgi ievērot to, kāds jau ir pats auto, kā arī Jūsu vadīšanas raksturs, kur tieši domājat doties ar auto, kā arī to apstākli, cik ļoti liels jau ir budžets riepu iegādei. Šeit mēģināsim apskatīt pamata aspektus, tomēr, lai saprastu, kā tad atlasīt piemērotākās riepas priekš sava auto.

Būtiskākie priekšnosacījumi auto riepu atrašanā

Meklējot riepas savam auto, pievērsiet uzmanību ātruma un slodzes indeksam, riepu profila biezumam, platumam vai protektora rakstam. Jāievēro Jūsu braukšanas stils. Klusiem braucieniem pa pilsētu vai sporta sacīkstēm tomēr ir nepieciešamas pavisam savādākas auto riepas. Samērā svarīgi iegaumēt, ka, braucot pa asfaltētu vai arī gruntētu ceļu, riepu specifikācijas atšķiras. Būtisks ir arī Jūsu auto tips – vieglais auto vai, piemēram, džips. Der ielāgot, ka ne vienmēr diezgan lētas riepas būtu labākais variants, jo šeit tiek runāts konkrēti par drošu braukšanu. Vislabāk izvēlēties ko pa visu. Ne jau mazāk būtisks moments jau ir sezonalitāte. Vasaras riepas parasti tiek izmantotas temperatūras no plus pieciem grādiem. Šīm auto riepām ir noteikta stingrība, kas ļauj saturēt stingru formu arī karstās gaisa temperatūrās. Taču šis apstāklis neļauj izmantot riepas ziemā, jo mazā temperatūrā tās “kļūst aukstas”, kas noved pie veiktspējas samazināšanās. Ziemas sezonai jau tiek izmantotas speciālas michelin ziemas riepas, kuras tad lieto pie temperatūrām līdz +5°C. Aukstās sezonas riepu īpatnība ir mīkstas gumijas pārklājums. Pat lielā aukstumā tās praktiski nepaliek cietas, kas ļauj saglabāt vadāmību. Turklāt šādām riepām obligāti tiek izgrieztas lameles rakstā. Tieši tie būtu zigzaga veida iegriezumi, kas sniedz iespēju iegūt labāku saķeri jau ar apsniegotu vai pat ledainu ceļa segumu. Vienīgi riepām ar radzēm var nebūt lameles. Un beidzamās vissezonas riepas – tās var lietot jebkādos laikapstākļos visu gadu. Tās ir daudz mīkstākas tieši par vasaras riepām, bet cietākas par ziemai paredzētajām. Sastāvā tiek pievienotas speciālas daļas, kas ir vēl izturīgas pret nodilumu augstās temperatūrās. Bet būtu vērtīgi iegaumēt, kad vissezonu riepas vislabāk lietot vienīgi reģionos, kur ir maigas ziemas.
Gadījumā, ja rodas jautājumi riepu atrašanā, vislabāk jau ir griezties pie speciālista.

Riepu serviss vai arī online veikals, kur tad pirkt auto riepas?

Salīdzinoši nesen galvenās vietas un veikali, kur bija iespējams nopirkt riepas un citas detaļas bija ikkatrs riepu serviss, uz kuru visi devāmies un tad skatījāmies atbilstošākos variantus. Laika gaitā sava veida riepu noliktava internetā pārtapa daudz populārāks veikala tips patērētājam. Tiešsaistē tiešām var ātri izvēlēties, saņemt online konsultāciju vai arī norunāt vizīti. Ir pāris nianses, kam pievērst uzmanību, kad tieši tiek izvēlēta riepu garāža. Ja vēlaties dot priekšroku e-vides vietnei, tad šajā gadījumā svarīgākais jau ir lapas izkārtojums un dizains – pamata lapai jāparāda pamata apmeklētāja vēlmes, mājas lapas struktūrai jābūt parocīgai un vienkāršai. Sortiments – liela produktu izvēle (auto riepas un lietie diski), parāda veikala kvalifikāciju. Kvalitatīva riepu garāža nodrošina pat vēl dažādus iespējas, kuros ietilpst arī riepu montāža vai riepu balansēšana. Kad tiek skatītas riepas, būtiska jau ir arī to vērtība, kvalitatīvā servisā būtu jābūt kā premium klases segmentam, tā arī ekonomiskākajiem variantiem. Pastāvīgo pircēju atsauksmes – nenoliedzami, kad tad vajadzīga riepu maiņa, pats pirmais tad ir iepazīties ar cilvēku atsauksmēm. Nenoliedzami, kvalitatīvi darbinieki ar daudzu gadu pieredzi un piemēram, kā patīkams papildus bonuss – dažādas izpārdošanas vai akcijas.