Jebkādas mājvietas vai komerctelpas interjera pamatu pamatā būs modernas grīdas. Šodien pastāv tik daudzi grīdas segumi, kurus varētu piemeklēt konkrēti Jūsu mājas dizainam. Kāds labak izvēlās, ko ierastu un lētu grīdas segumu, kāds ir, piem., lamināts, linolejs, kovrolīns vai flīzes. Citiem vairāk patīk grīdas segumi, kas jau ir jaunāki un arī izmaksu ziņā dārgāki, piem., ielietās grīdas, marmoleum vai arī jebkura veida parkets. Nenoliedzami, ja būs izvēlēts jauns grīdas segums, būtu jāsaprot, kurā tad telpā šis segums var tikt uzklāts, jo atšķirīgiem materiāliem jau ir dažādas īpašības. Ja tiek skatīti, guļamistabas vai priekšnama grīdas segumi visbiežāk tiks izvēlēti dažādi, jo koridors tiek vairāk caurstaigājams nekā, piemēram, guļamā zona.

Grīdas segumu dažādība

Pētot, kādi tad grīdas segumi ir sameklējami, protams, sakumā uzmanību aiztur tieši lamināta grīdlistes, kas sastopami var teikt, ka katrā mājā. Lamināts atšķiras ar tādu izturīgu virsmu, kura saglabā labu ārējo izskatu daudzus gadus. Kā pluss ir pati lamināta ieklāšana, jo tā ir vienkārša un saprotama. Šīs grīdlīstes ir ar labu ugunsizturību un vienlaicīgi šajā materiālā neiedzīvojas kukaiņi un mikroorganismi. Bet neņemot vērā plusus, priekš lamināta jābūt sagatavotai virsmai. Tam nepieciešama nolīdzināta un sausa virsma, tāpēc grīdas ir sākumā jāapstrādā. Šī tipa grīdas dēļi nav atjaunojami, pēc sabojāšanas lamināts ir pilnīgi jānomaina. Ieteicams atcerēties, kad lamināta grīdas dēļi priekš dzīvojamās telpas ir 21, 22 un 23 klases tipa.

Parkets kā grīdas segums tiek lietots jau daudz daudz gadus, pie tam tas nemaz nezaudē savu pieprasījumu. Lielā parketa cena novieto šo materiālu pie augstākās klases grīdas, ko izvēlās turīgie cilvēki. Viennozīmīgi tas, kad parketa grīdas dēļi ir tik ļoti dārgi, var izskaidrot ar to, ka šis materiāls ir no īsta koka, kas kalpo vairākus gadu desmitus un turklāt tas ir atjaunojams. Parkets parasti tiek izgatavots no dažāda veida . Vispirms jau, koka daļa tiek sagriezts, vēlāk tas pāriet 3 posmus apstrādē un tad pārtop parketā. Ir atrodams trīsslāņu parkets, kur jau parketa cena būs daudz pieejamāka. Lai parketa grīdas dēļi visus pēc iespējas ilgāk priecētu, būs jāpievērš vērība ne tikai to kvalitātei, bet arī pareizai uzlikšanai, it sevišķi sagatavošanās posmam, kurš sastāv no līdzināšanas un uzlikšanas. Bieži vien labs parketa centrs piedāvā darbiniekus, kas varēs padarīt darbu labākajā kvalitātē.

Pirms izvēlēties, vislabāk doties pie profesionāļiem, lai konsultēties izvēloties grīdas veidu. Bieži vien, kad tiek izvēlēts salonā lamināts, akcija ir noteicošais faktors konkrēta modeļa izvēlē. Vienmēr apskatiet nosacījumus, tā kā viena un tā pati lieta var būt lētaka citur. Parasti lamināta cena atkarīga no tā klases, ir ieteicams pārrunāt tādus momentus ar konsultantu.