Sushi jau kādu laiku ir iekļāvies mūsu ikdienas ēdienkartē un netiek uzskatīts par tālo austrumu eksotiku, bet ikdienišķu ēdienu un mazliet interesantāku veidu, kā vakariņu vai pusdienu galdā celt rīsus ar zivi. Lai suši pagatavotu mājās, atliek tikai doties uz tuvāko veikalu un nopirkt visu vajadzīgo, ieskaitot savas mīļākās zivis un arī dārzeņus. Ja tomēr suši izlemjat nobaudīt restorāna, taču to nosaukumi neko daudz neizsaka, ja neesat japāņu valodas zinātājs, nevajag uztraukties, jo viss sastāvs un sushi veids noteikti ir minēts produkta aprakstā. Ieskaties sushibrothers piedāvājumā!

KO LIKT IEKŠĀ SUSHI?
Ieejot jebkura sushi restorāna, ēdienkartē paveras skats uz daudz desmitu dažādiem suši maki kā arī nigiri veidiem – lieli, mazi, karsti, auksti, cepti – kādus tikai sirds vēlētos. Suši ir elastīgs ēdiens un to var gatavot gan sekojot dažādām receptēm, gan pildījumā, papildus rīsiem, likt arī ko citu, pat gaļu, piemēram, vistu. Sushi receptes ir opcija sameklēt gan dažādos ēdienu gatavošanas portālos, gan grāmatās, gan iedvesmu mēdz smelties no jau baudītiem kulināriem šedevriem. Izplatītākie sushi varianti ir maki rolli ar lasi, gurķiem vai avokado. Šis ēdiens var atšķirties ne tikai ar tā sastāvu, bet arī saturu, jo eksistē sushi veidi, kuriem rīsi ir ārpusē, garnēti ar dažādām sēkliņām vai arī ikriem. Sushi mēdz arī cept! Vispopulārāk noteikti ir tos apcept tempura mīklā vai arī izveidot dažādas karsto piedevu cepurītes, piem., ar sieru. Suši var būt arī veģetāri kā arī vegāni. Šādos gadījumos suši tiek gatavoti ar tofu un dārzeņiem.

KUR PIEGĀDĀ SUSHI UN CIK TAS IZMAKSĀ?
Gan Rīgā, gan citās lielās Latvijas pilsētās mēdz lietot arī suši piegādes pakalpojumus, ja nu gadījumā nav vēlme un laika gatavot pašam. Salīdzinoši daudzi sushi piegādes restorāni, savu darbību izvēlas izvērst tikai uz klientu apkalpošanu attālināti, šādā veidā piedāvājot lielāku piedāvājumu kā arī zemākas cenas. Šī iemesla dēļ, īpaši populāri ir kļuvuši suši akcijas piedāvājumi kā arī komplekti, jeb seti. Suši komplektos jeb setos, parasti ir iekļauti dažāda tipa sushi, arī siltie, turklāt, cenas ir īpaši pievilcīgas. Sushi noteikti ir iespējams piegādāt Rīgā par patīkamām piegādes cenām, tai skaitā, jo lielāks pasūtījums jo zemāka piegādes cena vai arī tās nav vispār!