Sienu noformējumam telpas dizainā un iekšējā apdarē, vienmēr ir bijusi liela loma. Ne vien apdares materiālu vizuālais izskats un kvalitāte veicina sienas funkcionalitāti, bet arī dekoratīvo elementu izvēle. Pēdējā laikā ļoti populāra ir kļuvusi dažāda veida kanvu izvietošana mājokļos vai biroja telpās.

Kanva ir audekls, kas uzvilkts uz koka apakšrāmja, ko ir iespējams apdrukāt un arī pat apzīmēt. Populāri ir uz kanvām drukāt dažādas sev mīļas fotografijas un attēlus. Attēlu uz kanvas ir iespējams sadalīt vairākās mazās kanvās, tādā veidā izveidojot interesantu kolāžu no izvēlētā attēla. Pirms kolāžas pasūtīšanas, iesakām izmērīt to, cik lielu laukumu uz sienas kolāža aizņems, jo jāņem vērā fakts, ka kolāžas kanvas nepieciešams vienu no otras izvietot ar trīs līdz piecu cm atstarpi.

KO DARĪT, LAI KANVA KALPOTU PĒC IESPĒJAS ILGĀK?
Kanva nav vien apdrukāts auduma gabals uz rāmja. Katra kanva pēc apdrukas tiek apstrādāta ar sevišķu laku, kas padara to vieglāk kopjamu un arī aizsargā no UV staru iedarbības, kas varētu likt attēlam izbalēt. Šī iemesla dēļ, kanvu būs iespējams novietot pat pie vissaulainākās sienas, nebaidoties par to, ka tā varētu izbalēt. Lai kanva uz audekla izskatītos kvalitatīvi un arī skaisti, vajadzīgs izvēlēties attēlus ar piemērotu izšķirtspēju. Ja attēla kvalitāte ir zema, tad apdruka būs graudaina vai izplūdusi, pikseļaina un visādi citādi nekvalitatīva. Apdrukai ir iespējams izmantot fotogrāfijas, kas ir izmērā no 2-50 megabaitiem. Visbiežāk apdrukai izvēlas attēlus, kas būs .jpg vai arī .png formātos. Ja vēlaties izgatavot kanvu ar cita izmēra attēlu vai arī attēla formātu, nepieciešams sazinātis ar pakalpojuma sniedzēju, lai vienotos par variantiem. Kanvas izgatavošana aizņem laiku līdz divām daba dienām, atkarībā no pasūtījuma apjoma.

KĀ UZZINĀT KANVAS CENU?
Kanvu cena atspoguļo pāris pozīcijas. Kanvas izmērs un veids ir viens no galvenajiem rādītājiem cenas noteikšanā. Kanvas izmērs nosaka to, kāda ir sākuma cena. Ir iespējams izgatavot gan nelielus darbus, sākot ar 20×30 centimetru izmēru, gan lielizmēra drukas kanvas, līdz pat 120×180 cm. To, kā kanva izskatīsies un kādus efektus būtu iespējams piemeklēt attēlam, ir iespējams apskatīt elektroniski, veicot pasūtījumu.