Arī nav nozīmīgi vai, piemēram, šīs ir ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, viņām būtu jāatbilst stingriem izturības nosacījumiem, jānodrošina pamatīgs drošības līmenis, turklāt jānovērš ļaunprātīgas ienākšanas gadījumus. Turklāt kā ārdurvis dzīvoklim, gan arī mājai būtu jābūt ar labām siltumizolācijas īpašībām, ergonomiku, ērtām lietošanā un vēl jāspēj pasargāt no ielas trokšņiem. Pie tam ārdurvis privātmājām būtu tāda lieta, kam būtu jābūt vizuāli pievilcīgai, tā kā ​​tās ir katras mājas seja. Ārdurvīm, kā dizaina daļai, izcili jāiekļaujas kopējā interjerā un jābūt saskanīgam ar ēkas vispārējo stilu.

Dažādība un tipi ārdurvju izvēlē

Paliksim pie trim galvenajiem veidiem: koksnes, PVC, metāla jeb dzelzs. Jebkurš no tiem atbilst savām funkcijām. Kādus tad uzdevumus ārdurvis var īstenot: drošība, siltumizolācija un trokšņu absorbācija, iekšējā un ārējā apdare.
Plastmasas durvis visbiežāk būs uzstādītas komerciālās vietās vai kā 2. ārdurvis privātmājām. Veikalos, aptiekās, tirdzniecības centros PVC durvis pilda tikai “atvēršanas un aizvēršanas” funkciju. Pvc durvis ir vieglas, tāpēc tās būs ērti atvērt pat bērniem un veciem cilvēkiem. Vēl viens plus ir tas, ka tādas durvis ir lētas.
Iepriekš dzīvokļos bija uzliktas koka durvis. Tagad no koka galvenokārt būs ārdurvis mājām. Tās var būt lētas priedes durvis, kas tieši netiks galā ar vides ietekmi un iebrukšanas centieniem. Vēl viena iespēja pastāv ārdurvis, kas izgatavotas no izturīgākiem ozola vai alkšņa masīviem. Bet pat tās versijas nevarēs salīdzināt pret ielaušanās izturību ar metāla durvīm.
Dzelzs durvis mājai vai arī dzīvoklim mūsdienās jau ir visizplatītākais veids. Tas jau ir saistīts ar tādu lietu, kad tās pilda pilnīgi visas funkcijas: siltuma izolāciju, trokšņa izolāciju, drošību, vizuālo izskatu. Tanī pat brīdī pastāv gan lētās, gan arī premium klases ārdurvis katrai gaumei un makam. Metāla durvis varētu piemeklēt arī ar dažnedažādu vizuālo izskatu – no klasiskā dabīgā koka līdz pat minimālismam un high-tech. Dzelzs jau ir spēcīgs izejmateriāls, jo tur piemeklējot izcilas slēdzenes metāla durvīm, tās var jau labi aizsargāt māju no ielaušanās.

Tieši uz ko jāraugās, izvēloties ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim?

Mūsdienu būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu noieta tirgus jau ir neapšaubāmi pārsātināts jau ar piedāvājumu, kādas varētu būt ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim. Tanī pašā brīdī var pamanīt visplašāko cenu variācijas, dažādus materiālus, ļoti dažādas durvju slēdzenes un vēl stili. Nolemt, kādas tad durvis dzīvoklim būs labākās, nav viegli. Visbeidzot, pasūtot ārdurvis, vajadzētu skatīt vairāk sekojošas lietas:

  • drošība;
  • skaņas vai siltumizolācijas iezīmes;
  • ārējais dizains;
  • izturība pret ietekmi;
  • pieejama cenu.

Durvīm vajadzētu būt viegli lietojamām, vienkārši veramām ciet un veramām vaļā, un jācenšās novērst spontāna atvēršanās, brīdī, kad slēdzene būs atvērta. No konstrukcijas elementiem sevišķa vērība jāvērš ārdurvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm, iebūvētai actiņai, un arī svarīgas jau ir slēdzenes metāla durvīm un pavisam cita tipa durvīm.