Jau no skolas sola visiem ir zināmi pirmās palīdzības kursi. Un protams pirmās palīdzības kursi csdd pamata prasība, ka arī obligāti būs ielikti jebkuras auto skolas mācību programmā. Taču dažās mācību iestādēs šie kursi tiek iemācīti pavirši, bet nākamie vadītāji nevērš tam pienācīgo uzmanību. Pie tam gadiem ejot, gan pirmā palīdzība autovadītājiem, gan skolā iemācītais aizmirstas. Bet tajā pat brīdī dzīvē gadās tādas situācijas, kad vismaz minimālas zināšanas par mākslīgo elpināšanu, varētu glābt kadam dzīvību. Tāpēc tieši pirmā palīdzība ir tā lieta, kura būtu jāzina ikvienam no mums, arī dažādu profesiju pārstāvjiem ir nepieciešama apliecība par pirmo palīdzību, kā motorzāģa apliecība.

Pirmās palīdzības algoritms

Protams, lai nesamulstu un, lai pareizi būtu sniegta pirmā palīdzība, būtu būtiski ievērot tādu secību. Vispirms būtu jāpārliecinās par sevi, ka esat drošībā, par to nepārtraukti atgādina arī pirmās palīdzības kursi. Nodrošiniet drošību cietušajam un citiem cilvēkiem. Pārliecinieties, vai tiešām cietušajam ir jebkādas dzīvības pazīmes (skaidrs pulss, elpošana, acis reaģē uz gaismu). Priekš tam, lai pārbaudītu elpošanu, vajadzīgs atmest cietušā galvu atpakaļ, noliekties pie mutes un deguna un pēc tam censties sajust, vai cilvēks elpo. Priekš tam, lai sataustīt pulsu, būtu nepieciešams novietot pirkstus uz artēriju. Lai pārliecinātos, ka cietušais ir pie apziņas, ir saudzīgi jāsakrata tas, bet vienīgi, ja tas ir iespējams. Uzreiz jasazinās ar 112 un tad jācenšas sniegt pirmā palīdzība, kas atkarībā no situācijas varētu būt – atjaunot elpošanu, sirds un plaušu reanimācija, asiņošanas apturēšana un cita veida pasākumu darbības. Savukārt cietušajam jānodrošina ērtības un tad jāsagaida palīdzība.

Būtiskie pirmās palīdzības kursi vai to izvēle

Esat nolēmuši atsvaidzināt zināšanas, un tāpēc ir nepieciešami vēl vieni mācību kursi pirmajai palīdzībai, vai arī sev zināšanai vēlaties pirmo reizi uzzināt, kā tad var tikt darīta pirmā palīdzība? Priekš Jums tomēr ir vajadzīgs pārbaudīts mācību centrs, kurš varēs iemācīt visus galvenos aspektus un Jūs varēsiet pielietot dzīvē šīs būtiskās zināšanas un palīdzēt kādam nelaimē. Mūsdienās jau ir dažādas mācību iestādes, kurās parasti tiek pasniegti pirmās palīdzības kursi csdd prasībām atbilstoši. Taču kā var piemeklēt īsto vietu? Visbiežāk kvalificētā iestādē visi mācību kursi tiek detalizēti aprakstīti, kā arī ir zināma to cena. Šodien onlainā var atrast jebkādas atsauksmes par izvēlēto iestādi. Vispirms noskaidrojiet jebkādu atrodamo informāciju un tikai pēc tam uzsāciet Jūsu mācības!