Pats kolagēns jau ir galvenais strukturālo olbaltumvielu tips cilvēka organismā, kam tieši būtu nozīmīga loma veselu locītavu, ādas kā arī citu ķermeņa audu veidošanā. Pie tam dabīgais kolagēns jau ir bāze sarežģītākām ķermeņa struktūrām, kā piemēram, kauliem un zobiem, skrimšļiem un arī iekšējiem cilvēka orgāniem. Uztura bagātinātājs – kolagēns ādai saglabā mitruma līmeni ādā, kurš sniedz iespēju tai noturēties stingrai, un arī minimāli aizsargā ādas augšējo slāni pat no ultravioleto staru bojājumiem. Citiem vārdiem, pats kolagēns jau ir būtiska Jūsu ādas sastāvdaļa, bez kuras tā nespēj saglabāt savu elastību un veselīgo izskatu. Kādēļ mums patīk uztura bagātinātāji un to izmantošanā nokļūst dzeramais kolagēns vai pulveris? Vienkārši trīsdesmit gadu vecumā kolagēna sintēze uzsāk ātri mazināties, kas noved pie ādas novājēšanas, tvirtuma zuduma un vēl sausuma. Parādās pirmās grumbas, kauli un locītavas paliek vājākas, un organisma spēja dziedēt pakāpeniski samazinās. Līdz ar to kolagēna lietošana kļūst tieši par katras dienas daļu daudziem no mums.

Kolagēns vai tā veidi

Kāda veida ir kolagēna veidi? Pastāv daudz dažādu kolagēna veidu, taču 5 tiek uzskatīti par izplatītākajiem. Piecas biežāk sastopamie veidi iekļauj I, II, III, IV, V tipa kolagēns. Šie kolagēna tipi jau ir pilnīgi neaizvietojama organisma sastāvdaļa. Pirmā tipa pats kolagēns būs visplašākais olbaltums, kurš atrodams mūsos. Viennozīmīgi tas palīdz veidot mūsu ādu, skrimšļus, cīpslas, asinsvadu sienas un pārējos saistaudus. Kad Jums būs nepieciešams kolagēns ādai un matiem, šajā gadījumā pirmais tips būs labākā izvēle. Kāda varianta uztura bagātinātājs – kolagēns var tikt uzskatīts par visvieglāk uzsūcamo? Tad tas ir zivs vai jūras kolagēns. Gadījumā ja mums vajadzīgs kolagēns locītavām, tad tas ir 2. tips, kurš ir svarīgākais kolagēns skrimšļos. Tie uztura bagātinātāji, kas tad satur putnu kolagēnu, kā piemēram, vistas kaulu kolagēna pulveris, ir galvenais otrā tipa kolagēna dabūšanas avots. Trešais tips būs fibrilārs dabiskais kolagēns, kas ir galvenā mūsu ādas un orgānu sastāvdaļa, kas tiek atrasts tajās pat vietās, kur pirmais tips. 5. tipa kolagēns būs svarīgs placentas šūnu veidošanai grūtniecēm. Svarīgākais būtu saprast, vai, piemēram, Jums nepieciešams kolagēns ādai vai varbūt locītavām, bet tad atrast priekš sevis atbilstošo veidu.

Kolagēns locītavām vai nagiem – kā tad pasūtīt?

Tad, kad ir nepieciešams kolagēns, pirkt to iespējams ne vien aptiekā, bet arī interneta veikalā. Bet centieties uzzināt vairāk konkrēti par uzņēmumu, kā arī tā zināmu reputāciju, jo uztura bagātinātāji ir jālieto iekšā organismā. Noskaidrojiet priekš sevis, kāds ir nepieciešams tips – kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Protams, pirms pirkt ir nepieciešams precizēt, kāda būtu kolagēna lietošana. Vispār pastāv dzeramais kolagēns, kurš jau būs gatavā formā. Šis variants ir bioloģiski pieejams, pie tam ir atbilstošs pat tiem, kuri cieš no gastrīta. To ir ērti uzņemt, kā arī tāda lieta nebūs pašam jātaisa – 1 pudele jau satur ikdienas devu 5 gramus. Plaši tiek pielietots kolagēna pulveris, kurš tad ir viegli uzņemams. Taču, ja šis kolagēns pirkts tiek ne pakas veidā, tad dzēriens ir jātaisa saviem spēkiem, šis process ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kolagēns kā kapsulas vai tapbletes jau ir ērtākais izmantošanas veids, ko tad varat paņemt līdzi uz darbu, ceļojumā vai komandējumā. Bez šaubām, kad tiks skatīts kolagēns atsauksmes būs tā lieta, ko tad ir jāapskata vispirms, tā varēsiet atrast piemērotāko variantu priekš sevis.