Uzsākot remontdarbus, cilvēkiem bez pieredzes ir grūti izplānot, kā atrastie apdares materiāli izskatīsies dzīvē: sienu krāsa var izrādīties tumšāka, nekā izskatījās uz piemēra veikalā, un vieglais raksts uz sienas flīzēm var izlikties par uzbāzīgu, kad tad tiks ieklāta siena. Taču, ko tad pasākt, kad vajadzīga pavisam jauna santehnika? Vispār nav īsti skaidrs. Protams, labāk būtu griezties tieši pie nozares speciālistiem, kas spēs izlīdzēt kā plānot interjeru, gan arī atrast piemērotākos materiālus. Par to, kāda tipa apdares materiālu un interjera veikals spēs palīdzēt un kā sākt savu remontu, uzzināt vairāk varēsiet tālāk. Var uzzināt vairāk uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā!

Ko tad atlasīt kā tieši materiālus apdarei?

Remonts – grīdas un arī sienu atlase, tiek pētīta santehnika un meklētas mēbeles pēc pasūtījuma vai gatavas. Kā tad pareizāk piemeklēt sienu apdari? Vislabāk ir pieskaņot grīdai, lai izveidotu vienotu veidolu. Piem., ja labāk tīk parkets pelēkā krāsā, šajā gadījumā uz sienām iederēsies tapetes baltā krāsā vai arī krāsotas sienas, piemēram, ar akcenta sienām pelēkā krāsā. Tas, kas tad būs labāks sienām – papīra tapetes, gatavas krāsotas sienas vai flīzes, ir atkarīgs no personīgajām vēlmēm kā arī istabas. Kā piemēram, bērnistabā būs piemērotas fototapetes, šeit varētu būt izvietots skaists attēls, ko vēlāk varēs nomainīt. Taču, piemēram, vannas istabā labas būs tieši flīzes. Grīdām ļoti labi noderēs parkets vai arī lamināta grīdas dēļi, turklāt šobrīd lamināts pilnīgi atdarina naturālo koksni, taču ir daudz izdevīgāks nekā parkets. Iespējams pat mīksto grīdas segumu likt, kurš izcili iederēsies guļamzonā. Šodien daudziem atklājums ir linolejs, jo tas jau ir uzlabots – šodien linolejs jau ir ļoti spēcīgs, var slāpēt trokšņus, turklāt tas ir un būs ļoti mīksts. Tādējādi nebūs satraukuma, kad mazulis savainosies vai arī saplīsīs kāds virtuves trauks. Kā arī būtiska lieta jau ir santehnika – keramikas, akmens izlietnes, podi ar iebūvētu un vēl brīvi stāvošu ūdens kasti, pie sienas piekaramie podi, kas tad ir diezgan komfortabli izmantošanā. Nevienu vairs nepārsteigsi ar kluso aizvēršanas opciju, bet tajā pat brīdī podos tagad ir iebūvēts ūdens taupīšanas režīms, kas būtu ļoti būtiska opcija. Tāpēc vēlams tuvāk iepazīties ar santehnikas tehnoloģiju jaunumiem.

Kur pirkt materiālus remontdarbiem?

Ja Jums ir ieskats jau par to kādi tad apdares materiāli ir, taču nav saprotams, kādi materiāli būtu atbilstošākie Jūsu gadījumā, šajā gadījumā vislabākais opcijas variants būtu griezties specializētā veikalā, kur būs ne vienīgi apdares materiālu piedāvājums, bet gan profesionāli darbinieki, kuri izlīdzēs izvēlē un sniegs savas rekomendācijas. Protams, apdares materiālus iespējams pasūtīt internetā, bet šeit Jūs nesaņemsiet tik ļoti izsmeļošu atbildi, piemēram, kā satiekoties klātienē. Līdz ar to vienmēr pārbaudiet klientu atsauksmes par atrasto salonu, bet preču izvēli labāk būtu veikt būtu uz vietas. Profesionāls interjera veikals atšķiras ar tām lietām, ka šeit strādā tādi speciālisti, kuri spēs sniegt ieteikumus pat dizaina radīšanā un vairāku apdares materiālu kombinēšanā. Vajadzētu arī vērst īpašu uzmanību pārstāvētajiem ražotājiem, tā kā arī pie zināmiem zīmoliem iespējams atrast cenas ziņā adekvātus materiālus, tajā pat brīdī kvalitāte būs tas, par ko Jūs nežēlosiet. Svarīgākais ieteikums būs – jautājiet. Labi speciālisti būs ieinteresēti kvalitatīvā apkalpošanā, ka arī noderīgu padomu došanā.