Riepu apskate kā arī apkope ir regulārs pienākums ikvienam auto īpašniekam. Parasti automašīnu šoferus var iedalīt divās daļās. Pirmais autovadītāju tips ir tas, kas dod priekšroku riepām ar kurām var braukt jebkādos laikapstākļos jeb vissezonas riepām. Otrs šoferu tips dod priekšroku riepas nomainīt divas reizes gadā – maijā un oktobrī. Auto riepas nodrošina pareizu mašīnas saķeri ar ceļu, šī iemesla dēļ to tehniskajam stāvoklim ir jāseko līdzi regulāri kā arī nepietiek tikai ar vizuāli noteiktiem defektiem vai aptuvenu protektora nodiluma noteikšanu. Katrs autovadītājs novērtēs lielisku riepu servisu un disku apkopi, tādēļ piemērota servisa pakalpojumi ir ļoti svarīgi.

Uzzini vairāk – https://mmkserviss.lv/pakalpojumi/

RIEPU SERVISA IETEIKUMI RIEPU UZSTĀDĪŠANAI.

Izvēloties piemērotus riepu komplektus savām automašīnām, jāapsver, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, visu sezonu riepām. Kamēr ar parastajām ziemas un vasaras riepām nekādu pārpratumu nevar rasties, mulsumu mēdz izraisīt vissezonas riepas un kā tās kalpo vienlīdz labi dažādos laikapstākļos un gadalaikos, kā arī temperatūras svārstībās. Ziemas un arī vasaras riepu komplekti atšķiras ne vien pēc to fizikālajām īpašībām, bet arī ķīmisko sastāvu, kas dažādās gaisa temperatūrās nodrošina vislabāko saķeri ar ceļu. Uz slidena un salīdzinoši auksta ceļa seguma ziemas mēnešos, noteikti noderīgas būs ziemas riepas ar radzēm. Ja izvēlēsieties savam auto uzstādīt vissezonas riepas, tad jāņem vērā dažas to īpašības, piemēram, nav ieteicams ilgstoši braukt laikapstākļos, kas aukstāki par 0 grādiem, kā arī vasaras mēnešos protektora nolietojums ir lielāks.

KUR PĀRBAUDĪT RIEPU DISKU STĀVOKLI?
Riepu disku stāvokli ir iespējams pārbaudīt jebkurā auto vai riepu servisā, un to ieteicams veikt regulāri. Auto riepu diskus izgatavo no dažādiem materiāliem, bet vispieprasītākie ir vieglmetāla jeb lietie diski. Daudziem būs pārsteigums par to, cik ļoti liela loma patiesībā ir auto diskiem, jo no to stāvokļa un tieši ģeometrijas ir atkarīgi vairāki parametri, ieskaitot dinamiku un stabilitāti uz ceļa braukšanas laikā. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.