Mūsu pašsajuta katru dienu būtiski ietekmē veselību un komforta līmeni, kas, savukārt, iet roku rokā ar to, ko dienas gaitā varam vai nevaram paveikt. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfortabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes. Šādos gadījumos vēlama neliela palīdzība mūsu ķermenim atslābt, atpūsties un atjaunot spēkus un enerģiju. Rehabilitācijas procesi palīdz ķermenim atgūt specifiskās dabiskās funkcijas un uzkrāt enerģiju. Piemēram, ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, ievērojams atspaids ķermeņa pašsajūtai paredzēts kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Pieminējām jau topošās māmiņas, kuras katrā ziņā novērtēs dažāda veida grūtnieču jostas, kas ir labs palīgs ne tikai grūtniecības laikā, bet arī pēc bērniņa piedzimšanas. Savukārt, ja obligāta nedaudz nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda tipa ortozes piedāvās lielu atbalstu ikdienas gaitām. Varat uzzināt vairāk mājas lapa!

KUR ATRAST KOMPRESIJAS APĢĒRBU KĀ ARĪ ZEĶES?

Kompresijas apģērbs iesākumā varētu šķist mazliet dīvains, taču pēdējā laikā kļūst ar vien populārāks. Ar vien lielākoties aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespējams mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes reizēs. Kompresijas zeķes un kompresijas apģērbu var iegūt arī dažādās aptiekās, kopā ar cita tipa kompresijas izstrādājumiem. Tautā parasti tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc dažādu vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības obligāti novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

 

ORTOZES REHABILITĀCIJAI PIEAUGUŠAJIEM UN BĒRNIEM.

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tāpēc tās ir īpaši noderīgas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes mēdz iedalīt sporta un medicīniskajās. Kā jau pēc atslēgvārda var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Ir iespējams nopirkt ortozes celim, potītes ortozes, ortozes elkonim, bandāžas, sporta ortozes celim un potītēm. Pirms piemērotu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar funkcionālo speciālistu, lai saprastu kāda veida ortozes ir nepieciešamas, jo nepiemērota terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.