Ja kāds žurnālists intervētu sportistu, sporta līdzjutēju un cilvēku, kas ir aizrāvies ar sporta likmēm, rezultāti par izjūtām būtu pārsteidzoši līdzīgi — visi  piedzīvo lielu prieka un zaudējuma sajūtu saspringtās situācijās. Visiem emocijas kūsā kā labi norūdzis alus. Patiesībā sporta likmju cilvēkam emocijas kūsā pat vairāk, jo viņš, atšķirībā no sportista, absolūti nevar kontrolēt situāciju un no viņa paša darbības pilnīgi nekas nav atkarīgs.

Vēl jo vairāk, atšķirībā no vienkārša sporta līdzjutēja, kuram nav ko zaudēt, sporta likmju spēlētājs piedevām vēl riskē ar iespēju zaudēt naudu! Kāds teiks, ka tas taču ir galīgais vājprāts! Taču dažkārt tieši šāds neprāts ir vajadzīgs pelēcīgajā ikdienā, lai ienestu asumu  un  kādas vēl pavisam neierastas  krāsas jūsu dzīvē.

Jā, tā patiešām ir savdabīga veida atpūta. Ja pavisam atklāti —  no visiem neprātiem tas ir pats saldākais, jo dažkārt sporta likmes var nest pavisam necerētu un patīkamu pārsteigumu, proti, papildu ienākumu, turklāt vēl sagādājot patīkamu adrenalīna devu.

Cik pasaulē cilvēku, tik arī uzskatu, taču to nevar noliegt — jēdzieni sporta sacensības  un sporta likmes ir kopā saistāmi kā pankūkas ar medu. Var jau būt, kāds skeptiķis iebildīs —  tās taču ir pavisam divas dažādas lietas. Nekā gan!  Sportista un sporta likmju veicēja emociju taciņa ir ļoti līdzīga. Sacensību noslēgumā abi nonāk pie viena slēdziena, ka visu tomēr izšķir veiksme, kaut dažkārt nevar noliegt arī zināšanu un prasmju pārliecinošu uzvaru.

Sporta likmes var  izdarīt jebkurš cilvēks, te nav vajadzīgs augstskolas diploms, te nešķiro cilvēkus pēc vecuma. Taču svarīgākais, protams, ir mēra sajūta.  Dažkārt neprāts kā hiēna izlien no alas un cerot uz brangu “medījumu” tā aizraujas, ka finālā spēlētājs  zaudē visus ietaupījumus.   Patiesībā visus cilvēkus, kas piedalās sporta totalizatorā, var iedalīt divās lielās grupās —  tie, kas regulāri seko sporta notikumiem un tie, kas cer uz veiksmi. Pirmie, protams,  cer  pierādīt savu erudīciju, jo apkrāvušies ar pamatīgu  zināšanu  bagāžu.  Vai šie cilvēki uzvar? Jā, protams, viņi noteikti uzvar biežāk nekā tie, kuri īsti neko nesaprot un paļaujas tikai uz veiksmi, taču tik un tā viņu zināšanas negarantē uzvaru nevienā brīdī.

Sporta likmju licējs droši vien ne reizi izsapņo, kā laimē viņa komanda un kā viņš pats laimē daudz naudas. Taču jāņem vērā — jo slavenāks un stiprāks tavs favorīts, jo vairāk būs to, kas gatavi derēt uz viņu uzvaru, tāpēc dažkārt ir pat gudrāk just līdzi kādam vājākam pretendentam!