Šis gads sportā ir dāsns ar fantastisku sacensību klāstu, kas priecē gan līdzjutējus, gan ekspertus. Līdz šim 2019.gads mums ir dāvājis iespēju vērot Pasaules čempionu rokasbumbā vīriešiem , nupat notika Pasaules čempionāts biatlonā, Japānā risinājās Pasaules čempionāts daiļslidošanā, bet pavisam drīz, maijā, mūsu valsti pieskandinās hokeja līdzjutēju bungas un dziesmas, jo norisināsies Pasaules čempionāts hokejā. Otrs notikums- grands, kurš piesistīs pamatīgu sabiedrības uzmanību, ir UEFA čempionu līgas turnīrs. Kura komanda vedīs mājās UEFA čempiona kausu? Lokāls notikums, kas priecēs šaha entuziastus, ir Latvijas čempionāts šahā apīlī.

Ieskaties arī – https://www.dzirkstele.lv/reklamraksti/5-iemesli-kadel-apmeklet-optibet-sporta-baru-169836

Pasaules futbola sacensību pašā augšgalā atrodas UEFA Pasaules čempionu līga. Turnīrā piedalās nacionālo līgu čempioni no vairākām valstīm. Šī ilkgadējā notikuma vēsture meklējama pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, kad tas risinājās pirmo reizi. Sākotnēji savā starpā sacentās 16 valstu komandas no Francijas, Portuglāes, Itālijas, Rietumvācijas, Sāras, Spānijas, Austrijas, Ungārijas, Skotijas, Šveices, Dienvidslāvijas, Nīderlandes, Beļģijas, Dānijas, Polijas un Zviedrijas. Valsts, kura uzvarējusi visvairāk reižu pēc kārtas joprojām nepārspēti ir Spānija, tās komanda Real Madrid 1960.gadā turnīrā plūca laurus piekto reizi pēc kārtas. Šajā leģendārajā UEFA čempionu līga spēlē tika iesists arī rekordvārtu skaits – veseli 7.
UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.
Pasaules čempionāts hokejā šogad norisināsies 83.reizi. Taču pirmo reizi Starptautiskā hokeja federācija čempionātu rīkoja jau 1920.gadā . Hokeja federācijā ir 76 dalībnieki un tā atrodas Šveices pilsētā Cīrihē. Laikā starp 1920. un 1968.gadu pasaules čempionāts hokejā norisinājās kā daļa no olimpisko spēļu hokeja turnīriem. Čempionāta vēsturē izdalāmi vairāki posmi, atkarībā no veiksmīgākajām komandām. Piemēram, 1954.-1962.gadi zīmīgi ar to, ka spilgti iezīmēja sacensību starp Kanādu un PSRS.Līdz pat 1976.gadam Padomju Savienības komanda dominēja uzvaras čempionātā.
Šogad maijā, kā ierasts, Latviju pāršalks hokeja vilnis, jo Slovākijā no 10.maija norisināsies Pasaules čempionāts hokejā. Čempionāts norisināsies divās Slovākijas pilsētās – A grupa spēlēs Košicē, bet B grupa Bratislavā. Latvijas izlase šogad spēlēs B grupā, kurā bez Latvijas atrodas sekojošo valstu izlases: Zviedrija, Krievija, Čehija, Šveice, Norvēģija, Austrija un Itālija. A grupā šogad iekļautas Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija , Dānija, Francija un Lielbritānija. Interesanti, ka Lielbritānijas hokeja izlasei šī būs atgriešanās čempionāta elites grupā pēc 27 gadu pauzes. Latvijai šogad paredzētas spēles pret Austrijas izlasi, Šveices izlasi, Itālijas izlasi, Čehijas izlasi, Krievijas izlasi, kā arī Zviedrijas un Norvēģijas izlasi. Veiksmi mūsu sportistiem!